Tweet Vijesti Posted: 
Tweet Vijesti Posted: 

Local News Skopje, Macedonia

Media Name, Locale or ZIP (Postal) Code:
 
imgFlag
Nearby:
Select
Navigator
Refresh
Newspaper:
Makedonsko Sonce 
Skopje, Macedonia
Miles from Selected Location: 0
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Nova Makedonija 
ul. Yuri Gagarin no. 15
Phone: 389 (0) 2 5511711
Skopje, Macedonia 1000

Miles from Selected Location: 0
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Bota Sot 
Pristina, Kosovo
Miles from Selected Location: 49
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Gazeta Express  
Pristina, Kosovo
Miles from Selected Location: 49
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Koha Ditore 
Pristina, Kosovo
Miles from Selected Location: 49
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Struma 
Phone: 088 56 94 142
Blagoevgrad, Bulgaria

Miles from Selected Location: 85
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Dita 
Connect:Posts  
Nacional sh.a. Rr. Donika Kastrioti
pas Kullave Binjake Vila 9/1
Phone: 35568 90 89565
Tirane, Albania

Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
24 Ore 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
ABC News 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Standard 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Super Sport 
Connect: Tweets 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Telegraf 
Connect: Tweets 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Gazeta 55 
Rr. Medar Shtylla
qendra e biznesit
Phone: 04 2321364
Tirane, Albania

Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Albeu 
Jordan Misja Street
Usluga Complex no. 12
Phone: 355 67 22 222 04
Tirane, Albania

Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
ATA 
Connect: Tweets 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Balkan Web 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Bota 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Channel One 
Phone: 355 4 2 34 7577
Tirane, Albania

Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Mapo 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Gazeta Tema 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Ikub 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
TV News:
KLAN 
Connect:Posts  Videos
Aleksander Moisiu nr.97
Prane Ish – Kinostudio
Phone: 355 42 347 821
Tirane, Albania 1007

Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Koha Jone 
Phone: 0697044477
Tirane, Albania

Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Lajme 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Lajme Shgip 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Lajmi i Fundit 
Connect: Tweets 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Monitor 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
NOA 
Connect: Tweets 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
TV News:
Ora News 
Connect:Posts Tweets Videos
Alexander Moisiu
Former Kinostudio No 76
Phone: 355 4 2 34 7577
Tirane, Albania

Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Panorama 
Connect:Posts Tweets 
Panorama Street (behind Harry Fultz School)
Nd.3 H.14 Ap.3 Municipal Unit no.9
Phone: 355 42 403 207
Fax: 355 42 403 206
Tirane, Albania 1016

Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Revista Klan 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Rilindja Demokratike 
Connect: Tweets 
Pranë Selisë Qëndrore PD
Bulevardi Zhan Dark nr 11
Phone: 355 682074313
Fax: 355 4 2230329
Tirane, Albania

Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Audio News:
RTSH 
Connect:Posts  Videos
Rruga Ismail Qemali № 11
Phone: 355 4 2223911
Tirane, Albania

Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
TV News:
RTV-Scan 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Shekulli 
Connect: Tweets 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Select PreviewView Here or Posts Tweets Videos to Preview resources.
Date/TimeIt is 10/20/2020 9:41:45 PM in Skopje, Macedonia


Во рамки на работната посета на Република Хрватска, министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска оствари средба со својот хрватски колега Горан Грлиќ Радман. Како што соопштија од МНР, билатералните ...
Continue reading at
Makedonsko Sonce.

Posted: Find Media Nearby
Source: Makedonsko Sonce - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Хрватска црврсто ја поддржува Северна Македонија како држава – кандидатка за членство во ЕУ и очекува до крајот на годината да се одржи Меѓувладината конференција заради отворање на преговорите, рече хрватскиот преми...
Continue reading at
Makedonsko Sonce.

Posted: Find Media Nearby
Source: Makedonsko Sonce - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Македонскиот јазик денес е признат во целиот свет и неговата посебност е впишана во личната карта на нашата држава, во големото семејство на народи и на земји членки на ОН. Како рамноправен со сите светски јазици,...
Continue reading at
Makedonsko Sonce.

Posted: Find Media Nearby
Source: Makedonsko Sonce - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Бугарија не бара од Северна Македонија промена на Уставот и решението не е преку потпишување на нов договор. Ние веќе имаме договор и треба да ги решаваме прашањата преку заедничките комисии, изјави денеска премиерот...
Continue reading at
Makedonsko Sonce.

Posted: Find Media Nearby
Source: Makedonsko Sonce - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Усвојување на преговарачката рамка и одржување на првата меѓувладина конференција до крајот на годината, ќе ги заокружи историските успеси на земјата по зеленото светло за отворање на пристапните преговори и  членств...
Continue reading at
Makedonsko Sonce.

Posted: Find Media Nearby
Source: Makedonsko Sonce - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Еврокомесарката за внатрешни работи Илва Јохансон, за МИА потврди дека е во контакт со бугарската влада за да се најде решение за блокада на договорот за Фронтекс со Северна Македонија од страна на Софија, јави д...
Continue reading at
Makedonsko Sonce.

Posted: Find Media Nearby
Source: Makedonsko Sonce - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Во преработувачката индустрија висат 15.000 работни места доколку навреме не се донесе ребалнсот на Буџетот, алармираат од Организација на работодавачи. Ангел Димитров, претседател на Организација на работодавачи...
Continue reading at
Makedonsko Sonce.

Posted: Find Media Nearby
Source: Makedonsko Sonce - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Капиталните инвестиции, особено во делот на изградба и модернизација на патната и железничката инфраструктура и процесот на гасификација на земјата биле тема на разговор на денешната средба на министерот за транспорт...
Continue reading at
Makedonsko Sonce.

Posted: Find Media Nearby
Source: Makedonsko Sonce - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Министерот за надворешни работи Бујар Османи својата работна посета на Хрватска денеска ја започна со средба со премиерот Андреј Пленковиќ, кому му се заблагодари за континуирана хрватска поддршка и исклучителниот ан...
Continue reading at
Makedonsko Sonce.

Posted: Find Media Nearby
Source: Makedonsko Sonce - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Сите економски оператори да работат до 23 часот, ограничување на капацитетот во јавниот превоз до 50 отсто, забрана на јавни настани и препорака до целата државна и јавна администрација, до општините и судови...
Continue reading at
Makedonsko Sonce.

Posted: Find Media Nearby
Source: Makedonsko Sonce - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Министерката за образование и наука, Мила Царовска, вечерва одржа координативен онлајн состанок со околу 300 директори на основните и средните училишта. На состанокот се зборуваше за одвивањето на наставата во ус...
Continue reading at
Nova Makedonija.

Posted: Find Media Nearby
Source: Nova Makedonija - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Поради пораст на бројот на инфекции со коронавирус, властите во Франкфурт одлучија да реагираат и да воведат построги антипандемиски правила. Тоа вклучува скратено работно време за баровите, клубовите и за рестор...
Continue reading at
Nova Makedonija.

Posted: Find Media Nearby
Source: Nova Makedonija - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Со денешната повторна висока бројка на новозаболени, станува јасно дека влегуваме во очекуваниот есенски бран. Иако, многумина не веруваа во најавите дека тој ќе се случи, сепак се докажува дека очекувањата б...
Continue reading at
Nova Makedonija.

Posted: Find Media Nearby
Source: Nova Makedonija - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Ерменскиот премиер Никол Пашинијан вели дека Ерменија е подготвена на отстапки во конфликтот во Нагорно-Карабах, доколку таква подготвеност постои и на страната на Азербејџан. Конфликтите треба да се решаваат врз осн...
Continue reading at
Nova Makedonija.

Posted: Find Media Nearby
Source: Nova Makedonija - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека во континуитет со поддршка на македонските граѓани бараат враќање на старата цена на струјата. РКЕ заедно со Марко Бислимовски е поставена како инструмент на политиката на Зоран Заев и неговите м...
Continue reading at
Nova Makedonija.

Posted: Find Media Nearby
Source: Nova Makedonija - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source
News Subject to Search for:
Search
View Featured linkJohnathan Tant, Age Now: 15,
Missing: 10/16/2020. From: JACKSONVILLE, TX. Contact: Jacksonville Police Department (Texas) 1-903-586-2546.
View Featured linkWith over 20 years of Information Technology experience, Software Change Management, and Endevor Administration. Call: 1-877-888-0170 or Email us: Office@morfordc2.com. We can help with all of your mainframe computer "Endevor" needs. mc2...
BOOM - "Ngrin” spitali Covid 4 ende nuk është vënë në funksion të pacientëve - 20 tetor 2020

#rtvora #rtvoranews Në qershor të 2020 Rama bashkë me Manastirliun inspektuan ambjentet e spitalit Covid 4 . Manastirliu deklaroi se Covid 4 do të shërbent...

Posted:
Source: View Here
"Deti" në Gjykatë Ndërkombëtare Deklarata e plotë e Dendias dhe Ramës - 20 tetor - Ora News

#oranews #rtvora #news #albanianews #lajme #lajmeshqip #lajmedite Lajmet më të fundit të përgatitura nga redaksia e televizionit. Follow TV Ora dhe RTV Ora...

Posted:
Source: View Here
View Featured linkSorayah Sornoza, Age Now: 15,
Missing: 10/15/2020. From: PROVIDENCE, RI. Contact: Providence Police Department (Rhode Island) 1-401-272-3121.
Politik On - Veliaj kryebashkiaku që “mbjell pemë” dhe “korr beton”

#rtvora #rtvoranews Ditë pas dite Tirana po bëhet gjithmonë më e lartë e më e ngjeshur. Kryeqyteti i Shqipërisë është kthyer në një kantier gjigand ndërtim...

Posted:
Source: View Here
View Featured linkEmily Stewart, Age Now: 17,
Missing: 10/15/2020. From: SAN ANTONIO, TX. Contact: San Antonio Police Department (Texas) 1-210-207-7273.
Ditë e Re - Marigona Qerkezi rrëfen debutimin në teatrin “L’elisir d’amore”

Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel f...

Posted:
Source: View Here
Connect:PostsPostsTweetsVideosRSS Feed
Headline News, Television and Newspaper Previews, Weather Conditions and Forecast.
sendShareButton sendTweetButton
Refresh
About us: We provide an aggregator service, not content originator. Provide content credit to originating sources only... LatLonNews.com
4625|00|||-95841|Skopje, Macedonia|41.99645615|21.43140793|-1