Tweet Vijesti Posted: 

Local News Skopje, Macedonia

Media Name, Locale or ZIP (Postal) Code:
 
imgFlag
Nearby:
Select
Navigator
Refresh
Newspaper:
Makedonsko Sonce 
Skopje, Macedonia
Miles from Selected Location: 0
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Nova Makedonija 
ul. Yuri Gagarin no. 15
Phone: 389 (0) 2 5511711
Skopje, Macedonia 1000

Miles from Selected Location: 0
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Bota Sot 
Pristina, Kosovo
Miles from Selected Location: 49
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Gazeta Express  
Pristina, Kosovo
Miles from Selected Location: 49
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Koha Ditore 
Pristina, Kosovo
Miles from Selected Location: 49
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Struma 
Phone: 088 56 94 142
Blagoevgrad, Bulgaria

Miles from Selected Location: 85
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Dita 
Connect:Posts  
Nacional sh.a. Rr. Donika Kastrioti
pas Kullave Binjake Vila 9/1
Phone: 35568 90 89565
Tirane, Albania

Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
24 Ore 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
ABC News 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Standard 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Super Sport 
Connect: Tweets 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Telegraf 
Connect: Tweets 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Gazeta 55 
Rr. Medar Shtylla
qendra e biznesit
Phone: 04 2321364
Tirane, Albania

Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Albeu 
Jordan Misja Street
Usluga Complex no. 12
Phone: 355 67 22 222 04
Tirane, Albania

Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
ATA 
Connect: Tweets 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Balkan Web 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Bota 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Channel One 
Phone: 355 4 2 34 7577
Tirane, Albania

Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Mapo 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Gazeta Tema 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Ikub 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
TV News:
KLAN 
Connect:Posts  Videos
Aleksander Moisiu nr.97
Prane Ish – Kinostudio
Phone: 355 42 347 821
Tirane, Albania 1007

Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Koha Jone 
Phone: 0697044477
Tirane, Albania

Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Lajme 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Lajme Shgip 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Lajmi i Fundit 
Connect: Tweets 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Monitor 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
NOA 
Connect: Tweets 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
TV News:
Ora News 
Connect:Posts Tweets Videos
Alexander Moisiu
Former Kinostudio No 76
Phone: 355 4 2 34 7577
Tirane, Albania

Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Panorama 
Connect:Posts Tweets 
Panorama Street (behind Harry Fultz School)
Nd.3 H.14 Ap.3 Municipal Unit no.9
Phone: 355 42 403 207
Fax: 355 42 403 206
Tirane, Albania 1016

Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Revista Klan 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Rilindja Demokratike 
Connect: Tweets 
Pranë Selisë Qëndrore PD
Bulevardi Zhan Dark nr 11
Phone: 355 682074313
Fax: 355 4 2230329
Tirane, Albania

Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Audio News:
RTSH 
Connect:Posts  Videos
Rruga Ismail Qemali № 11
Phone: 355 4 2223911
Tirane, Albania

Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
TV News:
RTV-Scan 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Newspaper:
Shekulli 
Connect: Tweets 
Tirane, Albania
Miles from Selected Location: 94
Find near this Locale:
Media
Select PreviewView Here or Posts Tweets Videos to Preview resources.
Date/TimeIt is 9/19/2020 5:35:30 PM in Skopje, Macedonia


Што прават нашите властодршци кога ќе се најдат во тесно? Уриваат некоја ромска колиба. Им објавуваат света војна на родовите кои самите си ги измислуваат. Политизираат светски кризи како оваа со коронавирусот. И се разб...
Continue reading at
Makedonsko Sonce.

Posted: Find Media Nearby
Source: Makedonsko Sonce - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Реакции на македонската политичка сцена предизвика објаснувачкиот меморандумот што Бугарија го испрати до земјите-членки на ЕУ, во кој се доведуваат во прашање македонскиот национален идентитет и македонскиот јазик. ...
Continue reading at
Makedonsko Sonce.

Posted: Find Media Nearby
Source: Makedonsko Sonce - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Прашањето околу идентитетот на Гоце Делчев повеќе се наметна од јавноста отколку што беше дискусија во самата Комисија. Според мене, Гоце Делчев припаѓа и на Македонија и на Бугарија и јас тука го гледам патот. И тоа...
Continue reading at
Makedonsko Sonce.

Posted: Find Media Nearby
Source: Makedonsko Sonce - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Еколошката катастрофа што му се заканува на Преспанското Езеро и управувањето со фондовите во Националниот парк „Преспа“ по барање на Васил Стерјовски, пратеник од единствената македонска партија во Албанија, Мак...
Continue reading at
Makedonsko Sonce.

Posted: Find Media Nearby
Source: Makedonsko Sonce - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Засега, не е планирано некое патување на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во Скопје. Може такво нешто може да се случи во иднина, рече портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас на денешниот редовен брифинг со ...
Continue reading at
Makedonsko Sonce.

Posted: Find Media Nearby
Source: Makedonsko Sonce - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денеска оствари средба со амбасадорката на САД во земјава, Кејт Мaри Бр...
Continue reading at
Makedonsko Sonce.

Posted: Find Media Nearby
Source: Makedonsko Sonce - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Пратеникот Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ денеска предложи македонското Собрание, како контра одговор на бугарското Народно собрание да усвои една заедничка декларација во која што идентитетот на македонскиот народ...
Continue reading at
Makedonsko Sonce.

Posted: Find Media Nearby
Source: Makedonsko Sonce - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Индексот на човечи капитал на Светска банка во земјава во периодот 2010 – 2020 година се зголемил од 0,54 на 0,56, но сепак е понизок споредено со просекот во регионот на Еропа и Централна Азија и земјите со ...
Continue reading at
Makedonsko Sonce.

Posted: Find Media Nearby
Source: Makedonsko Sonce - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


На шест страници со долги историски образложенија за „државна антибугарска идеологија“ во Северна Македонија, Бугарија испрати објаснувачки меморандум до земјите членки на ЕУ во пресрет на одлуката за отпочнувањето н...
Continue reading at
Makedonsko Sonce.

Posted: Find Media Nearby
Source: Makedonsko Sonce - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Министерот за надворешни работи Бујар Османи  денеска ќе има  билатерална средба со овластениот министер за Европа и надворешни работи на Република Албанија Гент Цакај, кој ќе престојува во официјална посета на Репуб...
Continue reading at
Makedonsko Sonce.

Posted: Find Media Nearby
Source: Makedonsko Sonce - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Поранешниот градоначалник на Центар Жупа, Мазлум Хасан, почина на 52-годишна возраст од компликации од ковид-19, објавија повеќе медиуми. Градоначалникот на Дебар, Хекуран Дука, ја потврди информација...
Continue reading at
Nova Makedonija.

Posted: Find Media Nearby
Source: Nova Makedonija - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Наоми Кембел може да ја тужи поранешното момче Владислав Доронин и преку суд да бара да му врати 3 милиони американски долари, пренесува таблоидот „Сан“. Според правните документи до кои дојде Ти-Ем-Зи, Доронин т...
Continue reading at
Nova Makedonija.

Posted: Find Media Nearby
Source: Nova Makedonija - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Лидерот на Светската здравствена организација, Тедрос Аданом Гебрејесус, изјави дека светот треба да биде подобро подготвен за следната пандемија и ги повика земјите да инвестираат во јавното здравство. Ова нема ...
Continue reading at
Nova Makedonija.

Posted: Find Media Nearby
Source: Nova Makedonija - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Френсис Форд Копола долго време сакал да направи нова верзија на филмот „Кум 3“. Размислувал да го скрати на некои места и да го зајакне на други, како и да му го смени насловот. Тој работел на тоа некое време, д...
Continue reading at
Nova Makedonija.

Posted: Find Media Nearby
Source: Nova Makedonija - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source


Легендарниот чешки режисер и глумец Јиржи Менцел, кој освои оскар за својот прв игран филм, воената драма „Строго контролирани возови“, почина на 82 години, пренесува Би-Би-Си. По долго лекување и сериозн...
Continue reading at
Nova Makedonija.

Posted: Find Media Nearby
Source: Nova Makedonija - Skopje Macedonia
Share:
sendShareButton sendTweetButtonView Source
News Subject to Search for:
Search
View Featured linkLiani Ellis, Age Now: 15,
Missing: 09/14/2020. From: HAMMONTON, NJ. Contact: Winslow Township Police Department (New Jersey) 1-609-561-3300.
Mediat greke jehone procesit te votimit ne Himare - (15 Tetor 2000)

Lajme Arkiva - TV Klan 2000 Procesi i votimit në balotazh për bashkinë e Himarës ka zënë vend në të gjitha emisionet informative të kanaleve kryesore infor...

Posted:
Source: View Here
Nuk lihen femijet vetem pa nje moter ose vella - Aldo Morning Show 18 Shtator 2020

#AldoMorningShow Emision mëngjesi nga #AldonLipe në #TvKlan. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen t...

Posted:
Source: View Here
View Featured linkWith over 20 years of Information Technology experience, Software Change Management, and Endevor Administration. Call: 1-877-888-0170 or Email us: Office@morfordc2.com. We can help with all of your mainframe computer "Endevor" needs. mc2...
View Featured linkJamon Cheatham, Age Now: 15,
Missing: 09/16/2020. From: ORANGEBURG, SC. Contact: Orangeburg County Sheriff's Office (South Carolina) 1-803-534-3550.
View Featured linkNicholas Outen, Age Now: 16,
Missing: 09/14/2020. From: VALHALLA, NY. Contact: North Castle Police Department (New York) 1-914-273-9500.
Përfshihet nga flakët Bashkia e Kamzës (Video)

Gazeta Shqip Online synon rritjen e transparencës dhe informimin e plotë të publikut rreth qasjeve që ndikojnë në jetën dhe mirëqënien e tyre.

Posted:
Source: View Here
Ajo ishte si prinderit... / Genardi telefonon Aldo Morning Show (18 Shtator 2020)

#AldoMorningShow Emision mëngjesi nga #AldonLipe në #TvKlan.{ SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen...

Posted:
Source: View Here
Connect:PostsPostsTweetsVideosRSS Feed
Headline News, Television and Newspaper Previews, Weather Conditions and Forecast.
sendShareButton sendTweetButton
Refresh
About us: We provide an aggregator service, not content originator. Provide credit for content found herein to the originating sources only...
4625|00|||-95841|Skopje, Macedonia|41.99645615|21.43140793|-1